MÖBLER / Bord / Sybord 11642097
*
nr 1164 2097
Sybord
Gustaviansk stil, Intarsia, längd: 60 cm, djup: 40 cm, höjd: 69 cm
Kondition: slitage
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 februari 2018
kl 18:07:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/2 17:10:45
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord gustaviansk stil gustavianska gustavianskt intarsia lampbord sybord träinläggningar
-
6200 Sybord
mahogny, 1800-tal. Diameter: 47 cm, höjd: 77 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:40
*
Sybord
Kondition: slitage
nr 1164 2097
Sybord
Gustaviansk stil, Intarsia, längd: 60 cm, djup: 40 cm, höjd: 69 cm
Kondition: slitage
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/2 17:10:45 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord gustaviansk stil gustavianska gustavianskt intarsia lampbord sybord träinläggningar
-
6200 Sybord
mahogny, 1800-tal. Diameter: 47 cm, höjd: 77 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:40